Bolt harmadszor is világbajnok

Szombaton elkezdődött Pekingben a 15. atlétikai világbajnokság, az első érmet egy tizenkilenc éves hosszútávfutó nyerte. Két magyar is lecsúszott a dobogóról, tegnap Usain Bolt harmadszor is világbajnok lett. Tizenkilenc éves hosszútávfutó nyerte a szombaton Pekingben elkezdődött 15. Atlétikai Világbajnokságot: az eritreai Ghirmay Ghebreslassie minden idők legfiatalabb maratoni világbajnoki aranyérmese lett. Két magyar atléta is esélyes volt egy dobogós helyezésre, ám végül mindketten negyedikek lettek. Márton Anita magyar országos csúccsal lett a negyedik, Pars Krisztiántól is hiába vártak érmet, ő is lecsúszott a dobogóról. A tegnapi nap sztárszáma a férfiak 100 méteres síkfutása volt, az elődöntőben megbotló, de végül döntős Usain Bolt harmadszorra lett világbajnok. A jamaicai sprinter 2008-ban, a pekingi olimpián vált szupersztárrá, azóta összesen hat olimpiai és kilenc világbajnoki címet szerzett. Egyébként a 100 méteres döntőben szokatlan módon kilenc atléta indult, mindannyian tíz másodperc alatti idővel kerültek a döntőbe. Habár előzőleg a kínaiak azt jelentették be, a vébén részt vevő atléták száma meghaladja majd a kétezret, ez mégsem sikerült: hivatalosan 1931 – 1042 férfi és 889 női – sportoló indul Pekingben, azonban 207 országból érkeztek a versenyzők, néggyel többől, mint a két éve rendezett moszkvai vébén.