Bajnoki cím és második helyezés

Véget ért a hazai ralibajnokság, a pontvadászat utolsó futamát a hétvégén tartották Bákó megyében. A Moldva Ralin csak egy csíki páros indult, a Teslovan Adrian és Cseh Vajk Imre duó viszont háromszor is a dobogó legmagasabb fokára állhatott a bákói díjkiosztón. Az évet egy bajnoki címmel és egy második hellyel zárták.

Kategória-, gép­osz­tály- és csa­pat­győ­ze­lem­mel tért haza az idei hazai ralibajnokság utolsó futamáról a Teslovan Adrian és Cseh Vajk Imre páros. Ráadásul a csíki kettős összetettben az ötödik helyen zárta a szezonzáró Moldva Ralit, amelynek Bákó megye adott otthont szombaton és vasárnap. A Teslovan–Cseh páros bajnok lett az RC3 géposztályban, az elsőkerék-meghajtású autók kategóriájában pedig a második helyen zárt.

Vermeşti nem volt akadály
– A bákói verseny az idén jól sikerült számunkra, ezúttal a Vermești szakasz nem jelentett végállomást, mint az elmúlt években. Igaz, most is volt egy kis izgalom, mert a szelektív elején megcsúsztunk, autóztunk közel harminc métert két kerékkel az árokban, de sikerült kievickélni onnan – nyilatkozta lapunknak Teslovan Adrian. A csíki pilóta hozzátette, az összetettben elért ötödik hely az idei legjobb eredményük.
– Idén minden futamot befejeztünk, sem mi nem hibáztunk, sem a technika nem tréfált meg. Ugyanakkor minden versenyen összetettben is pontoztunk, ennek külön örülünk – tette hozzá Teslovan.
– Noha az elmúlt hétvégi esőzés egy kissé feláztatta a murva borítást és sok helyen nagyon csúszós volt az út a szelektíveken, jól sikerült a Bákó Rali számunkra. Picit tartottam a Vermești szelektívtől, de ezúttal nemhogy abszolváltuk, hanem az elsőkerék-meghajtású autósok között mi voltunk a leggyorsabbak. A kategória- és a géposztály-győzelem mellett örülünk, hogy a Bákó Rally Teamet is az első helyhez tudtuk segíteni a megszerzett pontjainkkal – nyilatkozta lapunknak Cseh Vajk Imre.
Az, hogy az év végén összetettben a hatodik vagy a hetedik helyet foglalja majd el a csíki páros, a jövő héten derül ki. – A szabályzat szerint a hat versenyből a legjobb ötnek veszik figyelembe az eredményét. Ha összetettben nekünk „mínuszolni” kell, akkor tőlünk két pontot vonnak le, és a hetedikek leszünk, ha meg nem lesz pontlevonás, akkor a hatodik helyen zárunk. Ami biztos, hogy géposztályunkban bajnokok vagyunk, kategóriánkban pedig a második helyen zártunk – mondta Cseh Vajk Imre.
A pontszerzők
Összetett: 1. Dan Gârtofan, 2. Adrian Răspopa, 3. Enis Arif (mind Skoda Fabia R5), 4. Cristian Dolofan (Peugeot 208 R5), 5. Teslovan Adrian / Cseh Vajk-Imre (Citroen DS3 R3T Max), 6. Cristian Timișică (Mitsubishi Lancer Evo 9), 7. Andrei Cașcaval (Subaru Impreza N14), 8. Mihai Manole (Renault Clio R3), 9. Adrian Grigore (Mitsubishi Lancer Evo 9), 10. Bogdan Talașman (Suzuki Swift Sport).
Az RC2 géposztályt Dan Gârtofan, az RC2N-et Timișică, az RC3-at és az elsőkerék-meghajtású autók kategóriáját a Teslovan–Cseh páros, az RC4-et Ștefan Vlad Răducanu (Peugeot 208 R2), az RC5-öt és a Suzuki-kupát Talașman, az N11-et Bogdan Năstase (Mitsubishi Lancer EVO 9) nyerte, a kezdőknél Mihnea Hanea (Ford Fiesta), a juniorok között Dănuț Budai (Suzuki Swift Sport), a Dacia-kupában pedig Raul Badiu (Dacia Sandero) lett az első.
Csapatban a Bákó Rally Team, amelynek a Teslovan–Cseh páros is tagja volt, az első helyen zárt.