Az Atlasz Oroszlánjai hazaküldték a spanyolokat

Gól nélküli döntetlennel zárult tegnap este a spanyol–marokkói nyolcaddöntő a katari világbajnokságon, a büntetőpárbajt pedig az észak-afrikaiak nyerték és jutottak a legjobb nyolc közé, először.

Első alkalommal jutott a negyeddöntőbe Marokkó. Van mit ünnepelni Fotó: fifa.com

A marokkói szurkolók kitettek magukért a spanyolok elleni meccsen. A találkozó első nagy helyzetére szinte fél órát kellett várni, ekkor Gavi lövését követően a kapufán landolt a labda. Akárcsak az első, a második félidőben is a spanyolok irányították a játékot, Marokkó viszont ahányszor eljutott ellenfele tizenhatosáig, tudott veszélyes helyzetet teremteni, de nagy gólhelyzet nem volt. A hosszabbítás első felének legnagyobb helyzetét Seddira hagyta ki, lövését Unai Simón védeni tudta, az utolsó percben Sarabia is a kapufát találta telibe, így gól nélkül zárult a meccs. A büntetőpárbaj során három marokkói találat született, a spanyolok egyet sem értékesítettek a tizenegyeseikből, így az Atlasz Oroszlánjai történetük során először jutottak a negyeddöntőbe.
Marokkói részről Sabiri és Zijes betalált, Benoun lövését Unai Simón védte, Hakimi pedig betalált a spanyol kapuba, így az ő lövése döntötte el a továbbjutást. Spanyol részről Sarabia a kapufát találta el, Soler és Busquets lövését pedig Bunu kivédte.

fifa.com
A meccs hőseként Bunu két tizenegyest is hárított a büntetőpárbaj során

Eredmény, nyolcaddöntő: Marokkó – Spanyolország 0–0 (0–0, 0–0, 0–0) – a szétlövést 3–0-ra Marokkó nyerte.