A Vasast fogadja a Sportklub

Alig tért haza magyarországi túrájáról a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata, máris újabb meccsek vannak terítéken. A kék-fehérek megkezdik a mától február 21-ig tartó meccssorozatukat, amely során 16 alkalommal lépnek jégre.

Zsúfolt időszak előtt áll a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata, amely 26 nap alatt 16 mérkőzést játszik az Erste Ligában. A sort a Vasas Opten HC-val kezdik, akikkel két nap alatt kétszer is találkoznak.
A kék-fehérek kétszer találkoztak a Vasassal, akik 5–2, illetve 4–2 arányban múlták felül Ká­posz­tásmegyeren. Ezúttal a csíkiak számítanak a párharcok esélyeseinek, de igencsak kellemetlen ellenfélről beszélünk a Vasas esetében, akik legutóbb az életükért küzdő Dunaújvárost 7–2-re „kapták” el idegenben.

Nyolcmeccses sorozat
Tóth Adrián remeklésének is köszönhetően győzte le az Ferencváros a Debeceni DEAC-ot, és már nyolc meccs óta veretlen.
A tabella első és második helyezettje találkozott Debrecenben. A DEAC-nál nem volt változás, míg a Fradinál visszatért Ellerby és Hodgman, de kimaradt Boros, Bán és Németh. Az FTC játszott mezőnyfölényben a meccs elején, aztán a 7. percben emberelőnybe került, és a fórt Ellerby használta ki. A második kiállítást már kivédekezte a hazai együttes, de a szünet előtt egy kapu előtti kavarodásból is betalált a zöld-fehér csapat, Tóth Adrián növelte a különbséget.
Nem sokat változott a mérkőzés képe, az FTC irányított, és a 27. percben egy kijátszott akciót a korábban Debrecenben játszó Sági zárt góllal. A DEAC is feljavult, de Arany jól védett. A kihagyott helyzetek után pedig jött az újabb ferencvárosi gól, Somogyi lőtte be a kontrát.
Az utolsó harmad elején Tóth Adrián ismét betalált. A hazaiak még ötgólos hátrányban sem adták fel, és három gólt is lőttek nyolc perc alatt. Pisarik kétszer talált be, és Novotny is eredményes volt. A hajrára tehát újra nyílt lett a meccs, ráadásul a DEAC fórba is került, az időkérés után pedig Hetényit is lehozta. Akadtak is helyzetek, de a ferencvárosi védelem jól dolgozott, majd kilenc másodperccel a vége előtt Nagy Gergő üres kapus góllal zárta le a meccset.
Az FTC sorozatban nyolcadik győzelmét aratta, és ezzel már tíz pont az előnye a DEAC előtt. A debreceniek a héten erdélyi túrára indulnak, míg a Fradi holnap az UTE ellen játszik derbit.

Simán nyert a GYHK
A Gyergyói HK – kihasználva az Erste Liga menetrendjében adódó üres járatot – román bajnoki meccsen lépett jégre. Az ellenfél a Bukaresti Steaua volt, akiket félgőzzel fektettek két vállra, hiszen két harmad után már 7–0 volt az állás. A felek tegnap este lapzárta után másodjára is összemérték erejüket. A Brassói Corona a Sportul Studențesc-kel játszott és két sima győzelmet aratott.

Erste Liga
Hétfő: Debreceni DEAC – Ferencváros-Telekom 3–6 (0–2, 0–2, 3–2).
A mai műsor: Csíkszeredai Sportklub – Opten Vasas HC (18.30).

Román bajnokság
Hétfő: Gyergyói Hoki Klub – Bukaresti Steaua 8–1 (2–0, 5–0, 1–1) Tero Koskiranta (10., 34.), Joe Basaraba (14.), Silló Arnold (25. 30.), Marek Troncinsky (38.), Sára Tibor (40.), Matic Podlipnik (44.), illetve Florin Creangă (53.); Sportul Studenáesc – Brassói Corona 2–22 (0–4, 1–10, 1–8) és 0–9 (0–3, 0–2, 0–4).