A székelyek két vállra fektették az éllovast

Budapesti csapatok erdélyi túrájáról szólt a hétvége és szól a mai nap is a jégkorong Erste Ligában A hétvégén a házigazdák gyűjtötték a legtöbb pontot.

Becsült olvasási idő: 5 perc
Győzelemmel ünnepelte Adorján a születésnapját Fotó: Sportklub

Kiváló mérkőzésekre volt kilátás az elmúlt hét végén a jégkorong Erste Liga erdélyi meccsein, hiszen a listavezető BJAHC, a magyar bajnok Ferencváros, vagy épp az Újpest érkezett vendégségbe.
A Csíkszeredai Sportklub a héten edzőváltáson esett át, de nem volt könnyű helyzetben a kék-fehér alakulat, hiszen Rokaly Szilárdot és Gecse Hugót hosszú időre elveszítette a Tom Coolen irányította csapat. Ennek ellenére az esélyesség terhe mellett léptek pályára a bukdácsoló Újpest ellen. A felek nem túl magas tempó mellett, sok hibával játszottak, és bár háromszor is vezetett a Sportklub, mindannyiszor egyenlíteni tudtak a vendégek a rendes játékidőben. A döntés a hosszabbításra jutott, ahol előbb Becze kiharcolt egy kiállítást, majd az előnyből hatalmas gólt ragasztott.
Gyergyószentmiklóson a listavezető BJAHC és a második piros-fehérek találkozója kiváló hokit hozott. A három pont sorsáról a záró 20 perc döntött.
Szombat este  Csíkszeredában vendégeskedett a BJAHC. Szikrázó, ám sok hibával tarkított meccset játszottak itt is a csapatok. A főszereplő a hazaiak kapitánya, Becze volt, aki két remek gólpasszt is kiosztott Péter Balázsnak, egygólos sikerhez vezetve a címvédőt.
A nap másik rangadóján a GYHK újabb szoros meccset játszott, ezúttal a Ferencvárossal. Húsz perc után ugyan még hátrányban voltak, de az állást a folytatásra sikerült megfordítani és a három pontot otthon tartani.

Erste Liga – eredmények, műsor

Gyergyói HK – BJAHC 4–2 (1–0, 1–2, 2–0) /Sylvestre (13.), Orbán (34.), Bodó (54.), Haaranen (60.), illetve Nagy K. (24.), Viikila (31.)/
Csíkszeredai Sportklub – Újpest 4–3 (1–0, 2–2, 0–1, 1–0) – aranygóllal /Sofron (13.), Részegh T. (33.), Szkacskov (36.), Becze (63.), illetve Shirley (26.), Henttonen (33., 41.)/
Gyergyói HK – Ferencváros 4–3 (0–1, 2–0, 2–2) /Sylvestre (27.), Vincze P. (37.), Sárpátki (43.), Jalonen (49.), illetve Kestila (3.), Boros (42.), Kulmala (55.)/.
Sportklub – BJAHC 3–2 (0–1, 2–1, 1–0) /Stach (38.), Péter B. (39., 46.), illetve Nagy K. (5.), Viikila (40.)/.
Brassói Corona – Ferencváros 4–3 (1–0, 2–0, 0–3, 1–0) – aranygóllal /Valchar (14., 34.), VanWormer (35.), Sweeney (64.), illetve Tóth G. (43.), Bán (44.), Kestila (52.)/.
Corona – Újpest 7–3 (3–2, 3–1, 1–0) /Zagidulin (8.), Valchar (12.), Boriszenko (20.), Sills (22.), VanWormer (25.), Williams (35.), Gliga (53.), illetve Shirley (6., 33.), Kiss P. (15.)/
FEHA19 – DVTK Jegesmedvék 3–5 (1–1, 2–0, 0–4)
Debreceni EAC – Dunaújvárosi Acélbikák 3–2 (1–0, 1–0, 1–2)
Ma játsszák: Corona – BJAHC (18.30), Sportklub – Ferencváros (18.30), Gyergyói HK – Újpest (18.30).

Román bajnokság, eredmények

Bukaresti Steaua – Sapientia U23 6–1 (2–1, 1–0, 3–0) és 2–1 (0–0, 0–0, 2–1).
Bukaresti Sportul Studențesc – Háromszéki Ágyúsok 0–20 (0–9, 0–5, 0–6) és 3–13 (0–7, 1–3, 2–3).