A Nyugati csoportban már fociztak: Növelte előnyét a listavezető

Elkezdődött a tavaszi idény a labdarúgó 4. Liga Nyugati csoportjában, a lejátszott találkozókon két hazai, két vendégsiker és két döntetlen született, egy találkozót pedig elnapoltak. A Keleti csoportban még a héten pihennek a csapatok, az 5. és 6. Liga pedig március 21-én folytatódik. Kilencvennyolc napos téli pihenőt követően az elmúlt hét végén elkezdődtek a megyei labdarúgó 4. Liga küzdelmei a Nyugati csoportban. A visszavágók első fordulójában csak hat mérkőzést rendeztek, egyet pedig elnapoltak, a lejátszott találkozókon a két hazai és két vendégsiker mellett két pályán döntetlen született. A tavaszi idény első meccsét szombaton, Nyikómalomfalván tartották, ahol némi meglepetésre a házigazda Ifjúság csapata legyőzte a negyedik helyezett Farcádot. Szintén szombaton Székelykeresztúr az éllovas Sportingot fogadta, az Egyesülés pedig nem tudta kihasználni a hazai pálya adta előnyöket, így a székelyudvarhelyiek elvitték a pontokat. A forduló meglepetését a sereghajtó Reménység okozta Székelyudvarhelyen, a homoródszentmártoniak ugyanis gól nélküli döntetlent játszottak a Roseal ellen. Főleg ennek a találkozónak – no meg az idegenbeli sikerének köszönhetően – a Sporting növelni tudta előnyét a Roseallal szemben, a két székelyudvarhelyi csapat között immár hat pontra nőtt a különbség. Vasárnap két, a középmezőnyben tanyázó csapat rangadóján a nagygalambfalviak legyőzték a ho­moródalmásiakat, így a Homoród helyet vesztett a tabellán. A Lövétei Egyesülés hazai pályán kapott ki Farkaslakától, a győztes csapat megerősítette ugyan harmadik helyét a tabellán, ám csupán egy pontra csökkentette hátrányát a Roseallal szemben. Agyagfalván a Lendület és a Zetelaki Fenyő hatgólos meccsen játszott döntetlent, a vendégek pedig egy helyet előreléptek a tabellán. A Keleti csoportban még a héten pihenhetnek a csapatok, szombaton viszont itt is elkezdődik a tavaszi idény. A 13. fordulóban a Maroshévízi Pro Maros a Csíkcsicsói Ezüstfenyőt, a Csíkszépvízi MÜ a Gyergyószárhegyi Bástyát, a Balánbányai Bányász pedig az FC Csíkszentsimont látja vendégül szombaton 16 órától, míg vasárnap a Csíkszentgyörgyi Fisághoz látogat a listavezető VSK Gyergyószentmiklós, az FC Csík­szentdomokos pedig a sereghajtó Gyimesbükk otthonában játszik, szintén délután négytől. Az 5. Liga mindkét csoportjában, valamint a 6. Ligában március 21-ig szünetel még a bajnokság, előtte viszont néhány csapat pályára lép a Románia-kupa megyei szakaszának negyedik fordulójában. Három találkozót már február végén lejátszottak, a többi mérkőzést március 18-án rendezik. A női labdarúgó Románia-kupa nyolcaddöntőinek mérkőzéseit rendezték az elmúlt hét végén, amelyben egy Hargita megyei csapat volt érintett. A Szé­kelyudvarhelyi Vasas Femina címvédőként hazai pályán fogadta a Borgóprundi Heniut, a mérkőzés esélyese a házigazda volt. Csakhogy a vendégek nagyon jól kezdték az összecsapást, Țabur – aki a télen távozott a Vasas Feminától a Heniuhoz – a 10. percben megszerezte a vezetést, majd a szünet előtt Hornac is bevette Kajtár Linda kapuját. A pihenőt követően teljesen megfordult a játék képe, a Vasas Femina folyamatosan támadott, de igazi helyzetig sokáig nem jutott a csapat. A 72. percben nagyot hibázott a vendégek védelme, egy felszabadítást követően saját kapufájukra fejelte egy védő a labdát, a kipattanóból pedig Barabási Kinga gólt szerzett, ám les miatt a játékvezető érvénytelenítette a találatot. A meccs hosszabbításában Kis Anita szépíteni tudott, ám ez a gól nem volt elég a sikerhez, így a Vasas Femina búcsúzott a kupaküzdelmektől. Eredmények Labdarúgó 4. Liga. Nyugati csoport, 14. forduló: Malomfalvi Ifjúság – Farcád 3–2, Székelykeresztúri Egyesülés – Székelyudvarhelyi Sporting 1–2, Székelyudvarhelyi Roseal – Homoródszentmártoni Reménység 0–0, Nagygalambfalva – Homoródalmási Homoród 2–0, Lövétei Egyesülés – Farkaslaka 0–2, Agyagfalvi Lendület – Zetelaki Fenyő 3–3. A Szentegyházi Vasas – Szentábrahámi Andycom találkozót március 18-ra napolták el. 1. Székelyudvarhelyi Sporting 14 11 1 2 54–19 34 2. Székelyudvarhelyi Roseal 14 9 1 4 24–15 28 3. Farkaslaka 14 8 3 3 27–19 27 4. Farcád 14 7 2 5 37–22 23 5. Zetelaki Fenyő 14 6 3 5 47–36 21 6. Lövétei Egyesülés 14 6 3 5 27–22 21 7. Nagygalambfalva 14 6 2 6 28–24 20 8. Székelykeresztúri Egyesülés 14 5 4 5 22–25 19 9. Homoródalmási Homoród 14 6 1 7 27–35 19 10. Malomfalvi Ifjúság 14 6 0 8 36–37 18 11. Agyagfalvi Lendület 14 5 3 6 27–28 18 12. Szentegyházi Vasas 13 4 1 8 21–43 13 13. Szentábrahámi Andycom 13 3 2 8 21–44 11 14. Homoródszentmártoni Reménység 14 1 2 11 19–48 5 Románia-kupa. Megyei szakasz, 4. forduló: Máréfalva – Farkaslaka 5–2, Varság – Székelyudvarhelyi Sporting 0–8. A további műsor: március 18.: Gyergyószárhegyi Bástya – Csíkszentdomokos (15), Csíkszépvízi MÜ – VSK Gyergyószentmiklós (15), Lázárfalvi Mohos – FC Csíkszentsimon (15), Rika Oklánd – Homoródalmási Homoród (15). Női labdarúgó Románia-kupa. Nyolcaddöntő: Székelyudvarhelyi Vasas Femina – Heniu Borgóprund 1–2. Továbbjutott a Heniu. Teremlabdarúgó 2. Liga, rájátszás. Felsőház, 4. forduló: Kézdivásárhelyi KSE – Gyergyóremetei Kereszthegy 9–1. A csoport állása: 1. KSE 7 pont, 2. Futsal Poli Iaşi 7 p., 3. Kereszthegy 7 p., 4. Luceafărul Buzău 6 p., 5. Futsal Ceahlăul Piatra Neamț 1 p., 6. West Déva 0 p. Teremlabdarúgó 2. Liga, rájátszás. Alsóház, 2. forduló: Gyergyó­szentmiklósi Inter – Fortius Buzău 6–4. A Korondi Junior – VSK Marosvásárhely találkozót szombaton 16.30-tól játsszák. A csoport állása: 1. Korond 3 p., 2. Fortius Buzău 3 p., 3. Inter Gyergyó 3 p., 4. Marosvásárhely 0 p.