A középmezőnyben zártak

A finnországi Imatrában zajlik a felnőtt és ifjúsági sítájfutó Európa-bajnokság. A hosszú távú futamon a középmezőnyben zárt a két csíkszeredai sítájfutó. A finnországi Imatra ad otthont a héten a sítájfutó felnőtt- és ifjúsági Európa-bajnokságnak, valamint az ifjúsági és veterán világbajnokságnak. Az egyhetes versenysorozatra előzetesen tizenhat országból százhat sportoló nevezett, közöttük Szép Zoltán és Suciu Simion a VSK Csíkszereda csapatából. A sprintversenyen aratott győzelme után az orosz Andrej Lamov a hosszú távú – 25,7 kilométeres – versenyt is megnyerte, másodikként a svéd Markus Lundholm ért célba, a két sportolót mindössze egy másodperc választotta el, harmadikként a szintén orosz Kirill Veszelov zárt. A csíkiak közül Suciu Simion a 35. helyen végzett, Szép Zoltán pedig a 45. helyen zárt. Ma szabadnap van a kontinensviadalon, holnap a rövid távú futamokra kerül sor, vasárnap pedig a váltók versenyeit tartják. Kopacz Gyula