A Jó kezdés ellenére vereség: Kikapott a VSK Csíkszereda

Bruno Spanja szabaddobásból többször is eredményes volt Vereséggel kezdte a 2019/2020-as hazai férfi kosárlabda országos bajnokságot a VSK Csíkszereda. A csíkiak ugyan jól kezdtek, ám az ellenfél a második negyedben megfordította az állást, s noha a véghajrában Lászlófy Botond csapatának volt esélye a győzelemre, kikapott a VSK Csíkszereda. Ajó kezdés és a remek utolsó negyed ellenére nem sikerült a csíki kosárlabdázóknak győzelemmel kezdeniük a 2019/2020-as bajnoki idényt. A kulcsfontosságú pillanatokban tévedtek a VSK Csíkszereda játékosai, az összpontosítás hiányát pedig kihasználta a VSK Târgu Jiu, így a vendégek nem várt sikernek örvendtek a találkozó végén. A találkozó első pontjait a VSK Târgu Jiu szerezte, és a harmadik percig vezetett is a vendégcsapat, a csíkiak összekapták magukat, és elég hamar tíz pontra növelték előnyüket. A vendégek a nyolcadik percben elkezdték a felzárkózást köszönhetően annak is, hogy öt támadást sem tudtak pontszerzéssel befejezni a csíkiak, ám az első negyed végére megmaradt hat egység a hazai előnyből. A második játékrész elején még tartotta magát a csíki csapat, ám két triplával a vendégeknek sikerült egyenlíteniük, majd hiába kért időt Lászlófy Botond, nem sikerült felráznia a hazaiakat, így a VSK Târgu Jiu átvette a vezetést, és a nagyszünetig hétre növelték előnyüket. A pihenőt követően némileg magára találtak a hazaiak, és három és fél perc alatt egyre faragták a hátrányukat, ám itt jött egy kis megtorpanás, így a vendégek növelni tudták az előnyüket. A játékrész hajrája megint a csíkiaké volt, akik visszajöttek a meccsbe, mi több, megfordították az állást, ám újabb hibákat követtek el, így a harmadik negyedet hárompontos előnnyel zárhatták a vendégek. Az utolsó negyed első pontjait is a VSK Târgu Jiu szerezte, ám innen másfél perc alatt kiegyenlítettek a csíkiak, de megint sikerült a vendégeknek négyre növelni előnyüket. Az utolsó öt percet viszont jól kezdték a csíkiak, egyenlítettek és a vezetést is átvették, ekkor a vendégek kértek időt, összekapták magukat, és másfél perccel a vége előtt már ők vezettek két ponttal. Az utolsó percben viszont a csíkiak összpontosítása elmaradt, több egyéni hibát is elkövettek, a dobások pedig nem értek célba, a VSK Târgu Jiu játékosai erre pedig jól ráéreztek, sokkal higgadtabban és pontosabban játszottak az utolsó hatvan másodpercben, így végül egy nagyon izgalmas mérkőzésen általuk sem várt győzelmet aratva ünnepeltek percekig a pályán és az öltözőben. – Egy olyan meccset vesztettünk el, amelyet meg kellett volna nyerjünk – nyilatkozta lapunknak Lászlófy Botond. A VSK Csíkszereda edzője hozzátette, a csapat tavalyról nem kihevert betegsége, hogy kulcsfontosságú pillanatokban nem összpontosítanak. – Jól kezdtük a meccset, majd a tízpontos vezetésénél az összpontosítás hiánya miatt jött pár egyéni hiba, amit könyörtelenül kihasznált az ellenfél. Ugyanez történt meg 64:60-nál az utolsó előtti percben, ezt pedig köszönte szépen az ellenfél, kihasználta és megnyerte meccset – tette hozzá az edző. A csíkiak szombaton Kon­stan­cán az ABC Athletic ellen lépnek pályára, 26-án pedig a VSK Galac csapatát fogadják, ezt követően pedig Sepsiszentgyörgyre költözik a csapat, az Erőss Zsolt Arénát ugyanis javítási munkálatok miatt három hónapra bezárják. Az 1. forduló eredményei: VSK Csíkszereda – VSK Târgu Jiu 64:68 (21:15, 10:23, 18:14, 15:16). A csíki pontszerzők: Magusar 20 (1x3), Lufile 16 (2x3), Movileanu 10 (1x3), Spanja 8, Lokodi 3 (1x3), Cergic 3 (1x3), Olariu 2, László Arnold 2; VSK Máramarossziget – VSK Galac 65:106, VSK Medgyes – VSK Focșani 96:81, CSO Voluntari – Konstancai ABC Athletic 81.57.