A hajrában jött ki a különbség

Közel egy órán át egyenlő ellenfele volt az FK Csíkszereda az Aradi UTÁ-nak a hazai labdarúgó 2. Liga harmadik fordulójában, ám a Maros-partiak a hajrában elért találataiknak köszönhetően meggyőző fölénnyel nyerték a meccset. Az UTA a harmadik 3–0-s sikerénél jár, míg az FK-nak eddig idegenben nem jött össze a sem a gól, sem pedig a pontszerzés. [caption id="attachment_93343" align="aligncenter" width="1200"] A második félidő végzetes volt az FK Csíkszereda számára Fotó: uta-arad.ro[/caption] Nem sikerült sem a gól, sem pedig a pontszerzés az FK Csíkszeredának a hazai labdarúgó 2. Liga harmadik fordulójában, Valentin Suciu tanítványai ugyan bátran játszottak Aradon, a házigazda UTA végül a meccs hajrájában elért találatainak köszönhetően fölényesen nyerte az összecsapást. A mérkőzés az Motorul műfüves pályán zajlott, telt ház előtt, mintegy 3000 szurkoló jelenlétében, Csíkszeredában pedig a Mikó-várban kialakított szurkolói udvarban mintegy 300 szurkoló tekintette meg a kivetítőn az összecsapást. A találkozót a csíkiak kezdték jobban, az első komolyabb helyzetet is a vendégek alakították ki a 12. percben, Eder indította Bara Leventét a jobb oldalon, a fiatal játékos ugyan jól passzolt középre, de Hodgyai nem érte el a labdát. Három perccel később Erdei távoli lövését védte az aradiak kapusa. Félórányi játék után az UTA is kialakított egy helyzetet, Tomozei tört be a csíki büntetőterületre, ahol elesett, a műesésért pedig a játékvezető sárga lapot adott a hazai játékosnak. A 35. percben Rus lövését fogta Ljuljanovic, a 39. percben pedig Bara lövését követően a labda elakadt az aradi védelemben. A második félidő elején három perc alatt az aradiak kétszer is veszélyeztették Ljuljanovic kapuját, de a csíki hálóőr hárított, az 53. percben Hodgyai nem találta el a vendégek kapuját, egy perccel később egy gyors ellentámadásból Rus szerezte meg az UTÁ-nak a vezetést. Majzik szabadrúgásból egyenlíthetett volna, ám a labda elakadt a sorfalban, ezt követően a hazaiak kerültek többször is helyzetbe, de a gól elmaradt. A 87. percben egy újabb gyors ellentámadás végén Rus duplázott, a hosszabbításban egy ellentámadás végén Eder csak szabálytalanul tudta megállítani a hazaiak játékosát, és a játékvezető büntetőt ítélt, Ursu pedig nem hibázott és beállította a 3–0-s végeredményt. Az első félidőben az FK többször is erőfölényben játszott, ám a második játékrészben az UTA uralta a játékot és megérdemelten nyerte a meccset. Eredmények Labdarúgó 2. Liga, 3. forduló: Aradi UTA – FK Csíkszereda 3–0 (0–0) /Rus (54., 87.), Ursu (92.)/; Resicabányai VSK – Pandurii Lignitul Târgu Jiu 3–1 (2–1) /Ene (12., 76.), Săulescu (40.), illetve Raşoveanu (4)/; Viitorul Pandurii Târgu Jiu – CS Mioveni 0–1 (0–0) /Balint (49.)/; Gloria Buzău – Sportul Snagov 7–0 (4–0) /Ioniţă (35.), Alexandru (39., 42., 44.), Huiban (51.,), Munteanu (59.), Constantinescu (90.)/; Bukaresti Metaloglobus – Temesvári Ripensia 3–0 (1–0) /Herea (18., 56., 71.)/; FC Argeş Pitești – Kolozsvári Universitatea 1–0 (0–0) /Năstăsie (58.)/; Temesvári Poli – Bukaresti Daco-Getica 0–1 (0–0) /Prodan (61.)/; Concordia Chiajna – Konstancai Farul 2–1 (1–1) /Păun (9.), Ciucureanu (75.), illetve Ursu (22.)/; Dunărea Călăraşi – Petrolul Ploiești 1–3 (0–2) /Gliga (89.), illetve Arnăutu (14., 30.), Zaharia (56.)/. A Turris Oltul Turnu Măgurele – Bukaresti Rapid találkozót holnap 18.45 órától játsszák. 1. Gloria 3 3 0 0 10–1 9 2. UTA 3 3 0 0 9–0 9 3. Resicabánya 3 2 1 0 6–2 7 4. Mioveni 3 2 1 0 3–1 7 5. Turris Oltul 2 2 0 0 5–0 6 6. FC Argeş 3 2 0 1 5–2 6 7. Petrolul 3 2 0 1 5–5 6 8. Concordia 3 2 0 1 4–4 6 9. Rapid 2 1 1 0 3–1 4 10. Farul 3 1 1 1 2–2 4 11. Politehnica 3 1 0 2 3–2 3 12. Kolozsvári U 3 1 0 2 3–3 3 13. Metaloglobus 3 1 0 2 4–5 3 14. FK Csíkszereda 3 1 0 2 3–4 3 15. Ripensia 3 1 0 2 3–6 3 16. Viitorul Pandurii 3 1 0 2 2–5 3 17. Daco-Getica 3 1 0 2 1–4 3 18. Dunărea 3 0 0 3 1–7 0 19. Pandurii 3 0 0 3 1–8 0 20. Sportul 3 0 0 3 1–12 0 HN-összeállítás