A franciák simán vették az akadályt

A holland válogatott 3–1-re győzött szombaton az amerikaiak ellen a katari labdarúgó-vb első nyolcaddöntőjében, Argentína pedig 2–1-re verte az ausz­trá­lokat, a két győztes pénteken játszik egymás ellen. Vasárnap délután a vb-címvédő franciák magabiztosan győzték le a lengyeleket, így ők is bejutottak a negyeddöntőbe.

Becsült olvasási idő: 5 perc
Négy meccs, öt gól. Mbappé-uralom van születőben Fotó: fifa.com

Szombaton, a katari világ­baj­nok­ság tizenegyedik napján a Hollan­di­a – Egyesült Államok nyol­cad­dön­tő­vel megkezdő­dött a kieséses szakasz, melyről a csoportmérkőzéseket kö­vetően olyan nemzetek válogatottjai maradtak le, mint Né­met­or­szág, Belgium, Dánia, Mexikó vagy Uruguay.
A meccs rögtön egy óriási Pulisic-helyzettel és egy Noppert-védéssel indult, majd a 10. percben Hollandia megszerezte a vezetést, Dumfries beadása után Memphis Depay lőtte az idei vb kieséses szakaszának első gólját.
A nem túl nagy iramú első félidőben az Egyesült Államoknak is voltak helyzetei, a félidőben mégis kétgólos hátrányba került az USA, a félidő végén ismét Dumfries adott laposan középre, érkezett Blind, és szerzett a Depayéhoz hasonló gólt.
A második félidőben nem változott a játék képe, az USA nem játszott rosszul, de góljához a szerencse is kellett. Egy amerikai szögletnél Wright sarokkal úgy ért akaratlanul a labdába, hogy mindenki felett átrepült, majd behullott a holland kapuba.
Az amerikaiak végig nagy ambícióval játszottak, de Hollandia végre előszedte szebbik játékát, és leginkább a jobb helyzetkihasználásának köszönhetően megérdemelten nyert.

Messi 1000!

A szombat esti Argentína – Ausztrália nyolcaddöntő Lionel Messi pályafutásának ezredik felnőttmérkőzése volt. Sajnos a 35. percig egy meglehetősen unalmas mérkőzést láthattunk, hiába volt rengeteget a labda az argentinoknál, Ausztrália nagyon fegyelmezetten védekezett, és egyértelműen az esetleges kontrákra építette a játékát. Aztán Messi villantott, és nem sokkal a szünet után Álvarez használta ki az ausztrál kapus hibáját, és azt hihettük, minden eldőlt.
Csakhogy a két argentin gól sem igazán tudta kizökkenteni az eseménytelenségből az ausztrálok elleni vívott nyolcaddöntőjüket, mígnem egy véletlen ausztrál gól teljesen felforgatta a meccset. Hirtelen más fénytörésbe kerültek a dolgok, mindkét csapat elkezdett úgy játszani, ahogy addig nem. Az unalmasan csordogáló meccsen a végén igazi focit is kaptunk. A 96. percben még egy utolsó ziccere is volt az ausztráloknak a gólszerzésre, de Garang Kuol lövését Martínez kapus bravúrral hárította.
Így Argentína majdnem elszórakozta kétgólos előnyét, de végül 2–1-re nyert, és a negyeddöntőben Hollandia ellen léphet pályára, az a párharc pedig jóval komolyabb kihívásnak tűnik, mint a szombati találkozó.

Magabiztos franciák

Vasárnap délután Franciaország Giroud találatával és Mbappé duplájával magabiztosan verte a lengyeleket, Lewandowskiéknak csak a szépítésre tellett. Mbappé az ötödik gólját szerezte ezen a tornán, így egyedüliként áll a lista élén, hat háromgólos játékost megelőzve.
Eredmények: Hollandia–USA 3–1 (2–0), gól: Depay (10.), Blind (45+1.), Dumfries (81.), illetve Wright (76.). Argentína – Ausztrália 2–1 (1–0), gól: Messi (35.), Álvarez (57.), illetve E. Fernández (öngól, 77.). Franciaország – Lengyelország 3–1 (1–0), gól: Giroud (44.), Mbappé (74., 91.), illetve Lewandowski (100. – tizenegyesből)