A DVTK is elvitte a pontokat Gyergyóból

Harmadik hazai mérkőzését is elvesztette a Gyergyói HK jégkorongcsapata az Erste Ligában, a címvédő Csíkszeredai Sportklub pedig csak két pontot tartott itthon a hétfői játéknapon.

Háromból semmi a GYHK hazai mérlege Fotó: ersteligapress

Mindkét székelyföldi csapat jégre lépett hétfőn a jégkorong Erste Ligában. Sokan leginkább arra voltak kíváncsiak, hogy az idényt négy sima idegenbeli sikerrel kezdő Gyergyói HK-nak hazai pályán sikerül-e végre győznie, vagy – akárcsak a DEAC és az Acélbikák ellen – újra vesztesen hagyják el a jeget.
A találkozó első gólját a vendég DVTK Jegesmedvék szerezte az 5. percben: egy miskolci támadás során Blasko első lövését még védte Rinne, ám a második próbálkozással szemben tehetetlen volt. A nyitóharmad közepén emberelőnybe kerültek a gyergyóiak, amit nem használtak ki, de a kiegészülés pillanatában Kozma kiegyenlített.
Az idegek harcával kezdődött és végződött a középső játékrész, közben pedig a remekül védekező és kontrázó Miskolc két gólt is bevert Rinne hálójába. Az utolsó húsz percben a GYHK hajtott a felzárkózásért, de Voris vezérletével jól működött a miskolci védekezés. A hajrához közeledve még felvillant a remény, szépített a GYHK, a győztes találat elmaradt.
Csíkszeredában a Sportklub erősen kezdett, Fodor megszerezte a vezetést, pár perccel később egy gyors gólváltást jegyezhettünk, majd hazai dominanciát, ám a helyzetek rendre kimaradtak. A második felvonást pazarul kezdték a vendégek. Előbb Pinczés egyenlített, majd Embrich megszerezte az újvárosi vezető találatot, a harmad végén pedig ezt meg is duplázta. A kétgólos hátrány feltüzelte a csíkiakat a záró 20 percre: hatalmas volt a fölényük, és ez gólokban is jelentkezett. Stach szépített, majd a Részegh T. egyenlített, a győztes gól viszont a hosszabbításban esett, és az idei szezonban először nyert aranygóllal a Sportklub.
A Brassói Corona viszont harmadik meccsét is behúzta, hétfőn a barcaságiak a DEAC-ot gyűrték le.

Erste Liga, eredmények

Brassói Corona – Debreceni EAC 3–1 (0–1, 2–0, 1–0) /Domingue (21.), Williams (38.), Zagidulin (45.), illetve Zalamaj (15.)/.
Csíkszeredai Sportklub – Dunaújvárosi Acélbikák 5–4 – aranygóllal (2–1, 0–3, 2–0, 1–0) /Fodor (3.), Reisz (7.), Stach (41.), Részegh T. (53., 63.), illetve Pinczés (6., 23.), Embrich (24., 40.)/.
Gyergyói HK – DVTK Jegesmedvék 2–3 (1–1, 0–2, 1–0) /Kozma (12.), Orbán (59.), illetve Blasko (5., 30.), Kulesov (28.)/.
Az Újpest – FEHA19 mérkőzés tegnap este lapzárta után ért véget.