A Barcáé a Szuperkupa

A Bajnokok Ligája-címvédő Barcelona hosszabbítás után legyőzte az Európa-liga-győztes Sevillát az európai Szuperkupáért rendezett mérkőzésen kedden este, ezzel ötödik alkalommal hódította el a trófeát, amivel utolérte az örökranglista élén álló Milant. A győztes gólt Pedro szerezte, aki lehet, hogy az utolsó meccsét játszotta a katalán csapatban. [gallery link="file" ids="9090,9091"] [dropcap]A[/dropcap] Bajnokok Ligája-címvédő FC Barcelona Tbilisziben hosszabbítás után legyőzte az Európa-liga-győztes Sevillát a 2015-ös európai labdarúgó Szuperkupa-mérkőzésen. A katalán csapat kedd esti sikerével ötödik alkalommal hódította el a Szuperkupát, a győzelemnek köszönhetően utolérte az örökranglista élén álló AC Milant. A nyáron igazolt játékosok nélkül is az FC Barcelona számított a nagy esélyesnek az FC Sevilla elleni európai Szuperkupa-mérkőzésen, úgy pedig különösen, hogy sérülések és betegség miatt négyen is hiányoztak az Európa-liga-győztes andalúz gárdából. Mindezek ellenére már a mérkőzés harmadik percében hátrányba került a Bajnokok Ligája-címvédő, ráadásul Éver Banega gólja volt az első, amelyet a Barca közvetlen szabadrúgásból kapott Luis Enrique edzősége alatt. Hamarosan lecsapott azonban Lionel Messi, az argentin zseni egy 16-os előtti majd egy kissé távolabbi szabadrúgásból megfordította az állást. Messi egyébként 20. alkalommal játszott a Barca színeiben a Sevilla ellen, és ezalatt 24 gólig jutott, őt tartják az andalúzok a Sevilla-edző, Unai Emery átkának. Messi egyébként még soha nem lőtt egy mérkőzésen két szabadrúgásgólt. A Sevilla ugyan nem adta fel a harcot, ám újra a katalánok voltak eredményesek: a pihenő Rafinha mattolta Betót, Luis Suárez parádés előkészítése után. Szinte mindenki azt hitte, hogy a második játékrész elején Luis Suárez találata eldöntött minden fontos kérdést, hiszen már 4–1-re vezetett a Barca, de előbb a veterán José Antonio Reyes, majd a Jérémy Mathieu által összehozott büntetőt értékesítő Kévin Gameiro góljával szépített a Sevilla, és a hajrá kezdetén három csereember, a bizonytalankodó Marc Bartra, illetve Ciro Immobile és Jevgen Konopljanka összehozta az egyenlítő találatot is. A hosszabbítás elején beállt Pedro is, aki végül eldöntötte a Szuperkupa sorsát: a 115. percben Beto éppen elé ütötte Messi lövését, és közelről nem hibázott a szélső. A hollywoodi végkifejletet a véghajrában Coke és Adil Rami kihagyott ziccere szállította a Barcának és a szinte biztosan búcsúzó Pedrónak: ez igazi szuper kupamérkőzés volt. A Barcelona technikai titkára, Robert Fernández még a múlt héten azt mondta, Pedro benyújtotta a távozási kérelmét. A spanyol válogatott támadó viszont a keddi mérkőzés után cáfolta a klubilletékes szavait, de nem zárta ki, hogy együttest vált. A világ- és Európa-bajnok támadó 319 mérkőzésen 99 gólnál jár a katalánoknál, vagyis az Athletic Bilbao elleni spanyol Szuperkupa-párharcban mérföldkőhöz érkezhet – feltéve, hogy addig nem igazol el. A 28 éves játékossal kapcsolatban érdekesség, hogy az európai Szuperkupa-találkozókon eddig két gólt szerzett: a Sahtar Donyeck (1–0) elleni 2009-es és a Sevilla (5–4) elleni keddi meccsen is a 115. percben volt eredményes. Mindkétszer csereként lépett pályára és mindkét találat kupagyőzelmet jelentett a Barcának. Pedro nemcsak az európai Szuperkupa-összecsapásokon szerzett fontos gólokat, egyéb sorozatokban is sokat köszönhetnek neki a gránátvörös-kékek. A spanyol válogatott futballista összesen már hat kupadöntőben talált be a Barcelona színeiben. Messi is gólrekorder lett kedden este Tbilisziben: az argentin támadó beérte Cristiano Ronaldót az európai kupaküzdelmek során szerzett gólok számában. A portugálnak 122, az argentinnak viszont 103 mérkőzés kellett, hogy eljusson nyolcvan gólig. A ranglista harmadikja Raúl 76 találattal. Eredmény Európai Szuperkupa, Tbiliszi: FC Barcelona – Sevilla 5–4 (3–1, 4–4, 4–4) – hosszabbítás után /Messi (7., 16.), Rafinha (44.), L. Suárez (52.), Pedro (115.), ill. Banega (3.), Reyes (57.), Gameiro (72. – 11-esből), Konopljanka (81.)/.