Ellenfélre vár a GYHK és a BJAHC

A Gyergyói HK, valamint a BJAHC söpréssel vette a negyeddöntő küzdelmeit, míg a másik két párharc folytatódik. A miskolciak egy meccslabdát hárítottak, míg a címvédő Csíkszeredai Sportklub mindkét hazai meccsét elveszítette.

A csíkiak nem igazán tudták megdolgoztatni Polcot Fotó: László F. Csaba

Két párharc lezárult a jégkorong Erste Li­ga negyeddöntőjében, míg kettő folytatódik. Az alap­sza­kaszgyőztes BJAHC az alapszakasz utolsó FEHA19 ellen vette fel a küzdelmet. Hazai pályán egy hosszabbításos és egy sima siker után 2–0-ra vezettek és utazhattak Székesfehérvárra. A sorminta itt is folytatódott. Előbb egy hosszabbításos, majd egy könnyed győzelem következett, ami söprést eredményezett összesítésben.
A Gyergyói HK két magabiztos győzelemmel indított az Acélbikák ellen, és utaztak Dunaújvárosba. Az első idegenbeli meccs ezúttal is sima volt, a negyedik találkozón viszont a hosszabbításban dőlt el a gyergyói győzelem és egyúttal a párharc is.
A címvédő Csíkszeredai Sportklub a reményt keltő első két brassói mérkőzését követően az alapszakaszbeli formájával rukkolt elő a két hazai meccsre. A párharc első két meccsének tanulságait a Dave MacQueen vezényelte Corona vonta le okosabban. Mindkét csíkszeredai meccsen sikerült mind erőben, mind pontosságban a Sportklub fölé nőniük, és ez végül két sima győzelmet eredményezett.

Erste Liga, rájátszás
3. mérkőzések
Csíkszeredai Sportklub – Brassói Corona 2–5 (1–1, 0–2, 0–2). Gólszerzők: Becze (5.), Stach (43.), illetve Schaber (16.), Valchar (35.), Domingue (38.,60.), van Wormer (56.).
Dunaújvárosi Acélbikák – Gyergyói HK 1–6 (0–2, 1–2, 0–2). Gólszerzők: Ödman (37.), illetve Vincze P. (13.), Sylvestre (16., 21.), Bodó (24.), Tranca (47.), Kozma (60.).

4. mérkőzések
FEHA19 – BJAHC 1–6 (1–3, 0–2, 0–1). A párharcot a BJAHC 4–0-ra nyerte.
Dunaújvárosi Acélbikák – Gyergyói HK 3–4 (2–0, 0–2, 1–1, 0–1) – aranygóllal. Gólszerzők: Valtola (4.), Somogyi (9., 60.), illetve Sárpátki (28.), Vincze P. (34., 55.), Bodó (74.). A párharcot a GYHK nyerte 4–0-ra.
Ferencváros – DVTK Jegesmedvék 3–2 (1–0, 2–1, 0–1)
Sportklub – Corona 1–5 (0–0, 0–4, 1–1). Gólszerzők: Stach (47.), illetve Domingue (21.), Kóger (30.), Boriszenko (31.), Gliga (39.), van Wormer (44.). A párharc állása: 3–1 a Corona javára.

5. mérkőzés
DVTK Jegesmedvék – Ferencváros 4–1 (3–0, 1–0, 0–1). A párharc állása: 3–2 a Ferencváros javára.
A Corona – Sportklub párharc ötödik összecsapása lapzárta után ért véget.