Fordulatos meccs Csíkszeredában

Tizenhárom perc után négy góllal vezetett a Csíkszeredai Sportklub, ám végül annak kellett örvendeni, hogy a hosszabbításban megszerezték a bónuszpontot az Újpest ellen. A Gyergyói HK megerősítette első helyét a jégkorong Erste Ligában.

A második harmadtól vált szorossá a csíki mérkőzés Fotó: ersteligapress

Kiélezett küzdelem zajlik a jégkorong Erste Liga egyenes ági rájátszásába kerülésért, amelyért a Csíkszeredai Sportklub, a Ferencváros-Telekom, valamint a Debreceni DEAC küzd. A címvédő kék-fehérek papíron kötelező győzelem elé néztek a biztos alsóházas Újpest ellen.
A találkozó pedig remekül indult hazai szempontból, hiszen a 13. percben már négy góllal vezettek a csíkiak. A második harmadtól kezdve a kényelmesen hokizó Sportklub ellen kezdett éledezni az Újpest, és a záró felvonásra már csak két gól volt a különbség. A záró harmadban pedig tovább csökkent a különbség, sőt az 55. percben a vendégek átvették a vezetést. Ekkor megrázta magát a Sportklub, és a kapuslehozatallal egyenlítettek, majd a hosszabbításban Stach behúzta a bónuszpontot.
A GYHK a Debrecent fogadta, és egy szoros meccsen 4–3-as győzelemmel megerősítette első helyét a tabellán.

Eredmények, állás, műsor
Csíkszeredai Sportklub – Újpest 7–6 – aranygóllal (4–0, 1–3, 1–3, 1–0. /Milan (4.), Salló (6.), Kubat (10., 13.), Rokaly Sz. (35.), Vesely (59.), Stach (62.), illetve Madácsi (26.), Kovács (30.), Kiss P. (40., 55.), Kiss D. (49.), Benk (51.)/.
Gyergyói HK – Debrecen 4–3 (1–1, 2–1, 1–1) /Sylvestre (15., 31.), Sándor-Székely (33.), Császár (43.), illetve Spirko (18.), Novotny (31.), Dalecky (55.)/.
Corona – Ferencváros 2–1 (1–1, 1–0, 0–0). DVTK Jegesmedvék – Acélbikák 6–1 (3–1, 2–0, 1–0).