Oklánd az új éllovas az A csoportban

Megkezdődött a rájátszás a labdarúgó 4. Ligában, az alsóházban a házigazdák sikerével zárult minden mérkőzés, míg a felsőházban egy vendéggyőzelem is született. Az Udvarhely körzeti A csoportjának új éllovasa van, a B csoportban a listavezető nyert, a két üldözőjének rangadója hazai sikerrel zárult. A Csík körzetiben öt meccsen is legalább hét gól született.

Becsült olvasási idő: 9 perc
A Roseal sikerrel indította a rájátszást. Listavezetők Fotó: Hodgyai István

Elkezdték a csapatok a rájátszást a labdarúgó 4. Ligában, az alsóházban a házigazdák győzelmével zárult az első forduló, míg a felsőházban az alapszakasz-győztes és címvédő VSK Gyergyószentmiklós vendéglátóként nyert, a másik összecsapáson Csíkszentsimon szoros mérkőzést követően vitte el a pontokat Agyagfalváról.
Az Udvarhely körzeti A csoportjának új éllovasa van, miután Oklánd Betfalván győzte le a korábbi listavezetőt: a vendégek a 47. percben már hárommal vezettek, a betfalviak az utolsó húsz percben egyre faragták hátrányukat, de egyenlíteni nem tudtak már. Gagy idegenbeli sikere meglepetésnek számít, Egyed Csongor pedig újra a gólvágó cipőben lépett pályára, a szentpáli focis ezúttal a farcádi kapus életét keserítette meg és öt találatával idegenben nyert csapata.

Érett a meglepetés Varságon is, hiszen az utolsó előtti Bogárfalva a 75. percig vezetett a B csoport éllovasa ellen, ám az utolsó negyedórában Tifán Ervin Csaba duplájával a házigazdák fordítani tudtak, és megnyerték a meccset. A dobogósok rangadóján a második Malomfalva legyőzte a harmadik Lövétét, Alsósófalva és Kápolnás sikere némileg meglepetésnek számít.
A Csík körzetiben Csík­szent­márton rangadót nyert Gyergyószárhegy ellen, az éllovas idegenben győzött Szépívz ellen, utóbbi csapat a vereség miatt már nincs dobogós helyen. Öt helyszínen legalább hét gólt láthattak a nézők, Csíkmadarason és Csíkszentimrén kilencet is, igaz, ennek a házigazdák egyáltalán nem örültek. Meglepetésnek számít a csíkszentkirályiak újabb, ezúttal hazai pályán elszenvedett veresége.

Udvarhely körzeti, 19. forduló
A csoport: Nagygalambfalva – Gagy 0–2, Felsőboldogfalva – Szentpéter 3–0, Betfalva – Oklánd 2–3, Kobátfalva – Siménfalva 2–1, Szentábrahám – Etéd 3–1, Farcád – Szentpál 2–5.

9

B csoport: Zetelaka II. – Parajd 3–3, Varság – Bogárfalva 3–2, Malomfalva – Lövéte 3–0, Alsósófalva – Máréfalva 2–0, Kápolnás – Farkaslaka 3–2. Székelyszentlélek – Zeteváralja 3–0 (játék nélkül).